„Bonjour de Paris!“

Zájezd z Česka do Paříže se konal 26.–30. dubna 2026. Zúčastnili se ho žáci střední školy. Cesta trvala celkem 12 hodin. První a poslední noc jsme spali v autobuse, jinak jsme byli ubytovaní v hotelu Ibis Budget Fresnes, který byl dál od centra Paříže.

V pondělí ráno jsme vyrazili na Eiffelovu věž, mohli jsme jít po schodech nebo i výtahem. Byl tam krásný výhled na Martovo pole. Také jsme pluli lodí po Seině a pak jsme navštívili Notre Dame a další památky.
V úterý jsme se jeli podívat na zámek Versailles, viděli jsme také Vítězný oblouk, Montmartre, Elysejská pole, La Madeleine a Most Alexandra III. Někteří žáci ochutnali pravé francouzské bagety, croissanty a makronky.

Třetí den ráno jsme jeli autobusem do Disneylandu. Tam jsme měli rozchod a prošli jsme si celý park. Byly tam různé skvělé atrakce, obchody a restaurace.

Domů do Česka jsme jeli šťastní a spokojení díky nejlepším vzpomínkám.

Napsali žáci a žákyně 1. V, 1. G