Medailový úspěch na 25. Abilympiádě

Týdeník Hradečák, 29. 5. 2017

Čtyři medaile získala na 25. ročníku abilympiády v Pardubicích výprava Vyšší odborné školy, Střední školy, Základní školy a Mateřské školy Štefánikova.

 

Jde o prestižní národní přehlídku pracovních schopností a dovedností osob se zdravotním postižením a v hokejové Tipsport Areně ji s pestrým doprovodným programem a jako součást zážitkové a prodejní výstavy Kreativ tradičně pořádá Česká abilympijská asociace, z. s. Hradečtí získali kompletní sadu medailí v dřevořezbě a stříbro v návrhu plakátu. Celkem se uskutečnilo 18 disciplín, ve kterých bylo přes 80 soutěžících.

Jan Venzara – Abilympionik roku

Jan Venzara vyhrál abilympijskou dřevořezbu, která trvala šest hodin, už počtvrté. V loňském roce dokonce reprezentoval Českou republiku i na IX. Světové abilympiádě ve francouzském Bordeaux a letos byl v Pardubicích na závěr soutěží vyhlášen Abilympionikem roku:

Na jubilejní ročník jsem se připravoval a poctivě trénoval, chtěl jsem uspět Znovu. Jsem proto rád, že se to povedlo. Letošní zadání nebylo z nejjednodušších, začátek šel trochu pomaleji, ale pak už to bylo dobré. Ocenění Abilympionikem roku si nesmírně vážím, byl jsem velice mile překvapen.

Jana Marková získala stříbrnou medaili v disciplíně Návrh plakátu:

„Pro mě to je už druhá stříbrná medaile — tu první mám za volejbal při Celostátních sportovních hrách neslyšících z Prahy. Věřila jsem, že bych mohla uspět, za rok bych ráda přijela znovu a možná to bude ještě lepší a já získám vytouženou zlatou medaili. Možná bych zkusila fotografování, ale tam je dost velká konkurence, takže uvidíme.

Výsledky hradeckých soutěžících
dřevořezba: 1. Jan Venzara, 2. Radek Šmída, 3. Pavla Sýkorová,
návrh plakátu: 2. Jana Marková, 4. Zdeňka Ksandrová,
keramika: 6. Zdeňka Ksandrová, 7. Jana Marková,
fotografování: 11. Pavla Sýkorová.

Týdeník Hradečák, 22/2017,  29. 5. 2017.
Dostupné z: http://www.garamon.cz/userdownload/files/radnice/Hradecak_22_2017_IN_.pdf