Unikátní školu pro tlumočníky hodlá kraj podpořit

Hradecký deník, 31. 3. 2015

Hradec Králové – Unikátní „voška“, která by vzdělávala tlumočníky českého znakového jazyka, má o krok blíže svému vzniku. Zázemí by našla při Střední, Základní a Mateřské škole pro sluchově postižené ve Štefánikově ulici. Královéhradecké krajské zastupitelstvo v pondělí vznik tohoto oboru podpořilo a přislíbilo, že kraj jako zřizovatel požádá o zápis do rejstříku škol. Vyšší odborná však ještě vyhráno nemá.

Královéhradecké krajské zastupitelstvo v pondělí vznik tohoto oboru podpořilo a přislíbilo, že kraj jako zřizovatel požádá o zápis do rejstříku škol. Vyšší odborná však ještě vyhráno nemá. Kraj totiž o zápis požádá až v okamžiku, kdy bude ukončeno akreditační řízení pro tento obor. To nyní běží. Jeho výsledek by měl být znám nejdéle do 13. června. Podle představitelů Asociace neslyšících, nedoslýchavých a jejich přátel (ASNEP) by však měl o zápis požádat už během akreditačního řízení, protože tím by se vše uspíšilo. Návrh na zřízení školy zastupitelstvo projednávalo už podruhé. Loni v listopadu jej nepřijalo, protože obor nebyl akreditován.

Ověřila jsem si na ministerstvu školství, že žádost na změnu rejstříku škol může být podána, i když akreditační řízení ještě nebylo ukončeno,

řekla krajská zastupitelka a poslankyně Martina Berdychová, která otevření školy podporuje…

Celý článek naleznete zde.