Velikonoční oslava v bytě „Jablíčko“

 

V bytě Jablíčko jsme 30. března společně s dětmi oslavili Velikonoce. Děti se nebály popustit uzdu své kreativity a tvořily nejrůznější velikonoční motivy z papíru (slepičky, kuřátka, vajíčka aj.). Po práci s papírem děti čekala tvorba svícnů. Tvořily tři vzory: kuřátko, ovečku a zajíčka. Výtvory si děti daly na okno a měly tak opravdu krásnou velikonoční výzdobu, zvířátka vypadala jako živá. Dále děti ještě zdobily vyfouknutá vajíčka motivy kuřátek a květin. Ozdobená vajíčka odložily, aby se mohly přesunout ven a na zahradě natrhat květiny. Květinami pak vajíčka dozdobily. Vyfouknutá a ozdobená vajíčka jsme pak vložili do sáčku a dali vařit do kastrolu s cibulí a barvou. Krásně se nám zbarvila do hnědočervena.

Poté už by mohla vypuknout oslava, ale děti si všimly, že nám na stole chybí sváteční pokrmy jako např. beránek. Toho ale děti nechtěly, a tak jsme se nakonec pustili do přípravy dortu, který ale musel být s velikonočními motivy. Zatímco se pekl dort, děti plnily formičky ve tvaru ovečky, zajíčka a kuřátka marcipánem. Když byl dort upečený, ozdobily ho marcipánovými zvířátky. To ale nebylo všechno. Také jsme se pustili do pečení mazance, protože patří k tradičním velikonočním pokrmům. Nakonec jsme ozdobili stůl a vše na něj připravili.

Kluci společně přednesli koledy a poté šli s pomlázkou na děvčata, která jim za to dala vajíčka. Poté už jsme se všichni posadili ke stolu a dlouho si povídali a slavili. Děti také dostaly za odměnu čokoládového zajíčka a vajíčko. Společnou zábavu jsme na závěr oživili ještě pantomimou s velikonoční tématikou. Vše se moc povedlo a krásně jsme se pobavili.